کشور تولید کننده: ایران(شرکت پتروشیمی)
 بسته بندی: بشکه ۱۸۵ کیلویی ( اورتو ، پارا و مخلوط)
درصد خلوص: ۹۹%
$ قیمت زایلن : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:

      ۰۹۱۹۸۹۹۱۰۰۶
۰۹۱۹۸۹۹۱۰۰۷
۰۹۱۹۸۹۹۱۰۰۸
ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید.

معرفی :

زایلین یا دی متیل بنزن با فرمول شیمیاییC8H10 با جرم مولکولی ۱۰۶/۶ گرم بر مول یکی از ترکیبات هیدروکربن آروماتیک است که یک حلقه بنزن با دو گروه متیل در موقعیت های مختلف به آن متصل است.

زایلین دارای سه ایزومر اورتو، پارا و مخلوط زایلین می باشد که هر سه دارای فرمول مولکولیC8H10 ، یا به صورت مشابهC6H4(CH3)ارائه شده اند.
زایلین از متیلاسیون بنزن و تولوئن تولید می شود.
گرید تجاری یا آزمایشگاهی آن از ۶۵-۴۰ درصدمخلوط زایلین و بالای ۲۰ درصد اورتو و پارا زایلین و اتیلن بنزن تشکیل شده است که در صنعت منظور از گرید تجاری همان مخلوط زایلین است.
نامگذاری هر ایزومر بر اساس این است که کدام اتم کربن (از حلقه بنزن) به دو گروه متیل متصل است. با شمارش اتم کربن حلقه از یکی از حلقه های متصل به اولین گروه متیل به سمت دومین گروه متیل ایزومر o-  اورتو ( ۱و۲ دی متیل بنزن)
ایزومر m-  متا   (۱ و۳ دی متیل بنزن)
ایزومر p-  پارا   (۱ و۴ دی متیل بنزن)

توسط IUPAC  نامگذاری شده است. ایزومرp اغلب به ترفالات اسید اکسید می­ شود.

روش تولید :

در یونانی xylo  به معنی چوب است. زایلن یا دی متیل بنزن یک مخلوط هیدروکربن آروماتیک  متشکل از یک حلقه بنزن با دوگروه متیل است که جابجا می­شوند. زایلن محصول مهم پتروشیمیایی است که در اثر کربنه شدن زغال سنگ هنگام ساخت سوخت کک تولید می­شود. این ترکیب اولین بار توسط یک شیمیدان فرانسوی به نام آگوست کاهور  در سال ۱۸۵۰به عنوان یکی از اجزای قطران چوب کشف و جداسازی شد. سالانه چندین میلین تن زایلن در جهان تولید می­شود. زایلن در اثر متیلاسیون بنزن و تولوئن نیز ایجاد می­ شود.

 کاربرد :

بعنوان حلال در صنایع چاپ ، لاستیک ، رنگ و چرم و تولید چسب
در صنعت تولید پوشش های ضد آب و لوله های خط انتقال زایلن
به مقادیر کم در سوخت هواپیما ، بنزین و دود سیگار
در دندان پزشکی در آزمایشگاه بافت شناسی

 فروش:

موسسه مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی زایلن را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای خرید زایلن  با شماره های زیر تماس بگیرید:

     ۷۷۶۵۷۱۳۱ -۰۲۱                      ۰۲۱-۷۷۶۴۱۱۳۶
۰۲۱-۷۷۶۴۹۲۴۴                ۰۲۱-۷۷۶۴۱۲۱۷
۰۲۱-۷۷۶۵۶۱۳۲