کشور تولید کننده: ایران- پتروشیمی شازند

بسته بندی: بشکه ۲۲۰ کیلویی

درصد خلوص: ۹۸/۵%

$ قیمت دی اتانول آمین :

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
   ۰۹۱۹۸۹۹۱۰۰۶
۰۹۱۹۸۹۹۱۰۰۷
۰۹۱۹۸۹۹۱۰۰۸

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید.

معرفی :

دی اتانول آمین ( DEA)  یک ترکیب شیمیایی آلی است که از یک آمین دسته دوم و یک الکل دوتایی تشکیل شده است این الکل دوتایی دارای ۲گروه هیدروکسیل مانند سایر آمین ها است.
دی اتانول آمین نیز به صورت یک باز ضعیف عمل می کند. استفاده از DEA و دیگر مشتقات آن ، که برای ایجاد کف و بافت هایی نظیر کرم مورد استفاده است ، در تولید محصولات بهداشتی ، آرایشی رایج است. دیگر مشتقات دی اتانول آمین عبارتند از : لورامید دی اتانول آمین ، کوکو دی اتانول آمین، کوکو آمید دی اتانول آمین یا روغن نارگیل از دی اتانول آمین، لورامید DEA لاریک دی اتانول آمید و لائورل دی اتانول آمید.

تولید :

دی اتانول آمین از واکنش آمونیاک با اکسید اتیلن تولید می شوند. این فرآیند، تنها فرآیند تولید این ماده در مقیاس صنعتی است. در این فرآیند واکنش ها در فاز مایع و در حضور آب انجام شده و بسیار گرمازا می باشند.

نسبت تولید دی اتانول آمین معمولا با نسبت مولی آمونیاک به اکسید اتیلن ورودی واکنش کنترل می شود.
این واکنش به کندی انجام می شود و افزودن آب باعث شتاب یافتن واکنش می شود. اتانول آمین های تهیه شده در این روش دارای خلوص بالای ۹۹% هستند.
از ترکیب  اتیلن اکساید و آمونیاک طبق  واکنش زیر منجر به تولید مونو اتانول آمین می­گردد:

C2H4O + NH3 → H2NCH2CH2OH

دی اتانول آمین  نیز طی واکنش  زیر حاصل می­شوند:

C2H4O + H2NCH2CH2OH → HN(CH2CH2OH)2

 کاربرد:

۱- در سموم کشاورزی:

نمک های گلیفوسیت از سال ۱۹۷۲، به عنوان سم استفاده می شوند. دو فرآیند برای تولید این محصولات وجود دارد. یکی استفاده از HCN، آمونیاک و CH2O و دیگری استفاده از دی اتانول آمین است. همچنین دی اتانول آمین به عنوان ماده خنثی ساز مواد شیمیایی کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

۲) تولید مواد فعال کننده سطح :

 برای تولید مواد فعال کننده سطح برای استفاده در شوینده ها و محصولات بهداشتی مصرف می شود.

۳) تصفیه گاز :

گرمای واکنش دی اتانول آمین کم است و ایجاد خوردگی نمی کند به همین علت در تصفیه و شیرین سازی گاز طبیعی ، گاز پالایشگاهی و گاز سنتزی یا غیر طبیعی به کار می رود.

۳) تولید سیالات صنعتی :

 به خاطر عمر زیاد و خورنده نبودن به عنوان خنک کننده به کار می رود.
دی اتانول آمین در واکنش دادن با اسیدهایی مثل اسید اولئیک یا اسید کربوکسیلیک نمک شده و از خوردگی فلزات توسط این اسیدها جلوگیری می کند. استفاده از اتانول آمین ها در سیالات مورد استفاده در رادیاتور ماشین ها رو به کاهش است زیرا سیالات دارای عمر خنک کنندگی طولانی تر شناخته شده اند و همچنین استفاده از رادیاتورهای آلومینیومی رو به افزایش است.

۴) صنعت نساجی :

دی اتانول آمین به عنوان نرم کننده در صنایع نساجی مورد استفاده قرار می گیرند. نرم کننده های کاتیونی معمولا از آلکانول آمیدهای سنگینی که از اتانول آمین همراه با اسید کربوکسیک تولید می شوند بوجود می آید. این مواد همچنین مقاومت الیافهای آنیونی مانند نایلون و پشم را در برابر پارگی و سایش زیاد می کنند.
اتانول آمین ها علاوه بر موارد بالا در فرمولاسیون لاستیک ها و پاک کننده ها و واکس ها به کار می رود.
امولسیونهای واکس با پایه آبی که به عنوان براق کننده در مبلمان یا کف ساختمان ها استفاده می شوند، شامل صابونهای اموسیفایر اتانول آمینی هستند.

فروش:

موسسه مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی دی اتانول آمین را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای خرید دی اتانول آمین با شماره های زیر تماس بگیرید:

۷۷۶۵۷۱۳۱ -۰۲۱                      ۰۲۱-۷۷۶۴۱۱۳۶
۰۲۱-۷۷۶۴۹۲۴۴                ۰۲۱-۷۷۶۴۱۲۱۷
۰۲۱-۷۷۶۵۶۱۳۲

2 thoughts on “دی اتانول آمین(Diethanolamine)”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *