کشور تولید کننده: ایران- پتروشیمی شازند
  بسته بندی: بشکه ۲۲۰ کیلویی
  درصد خلوص: ۹۸/۵%
$ قیمت اتانول آمین : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      ۰۹۱۹۸۹۹۱۰۰۶
۰۹۱۹۸۹۹۱۰۰۷
۰۹۱۹۸۹۹۱۰۰۸
 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید

معرفی اتانول آمین:

اتانول آمین(Ethanolamine) که به ۲- آمینواتانول یا مونو اتانول آمین نیز شناخته میشود یک ترکیب شیمیایی آلی با فرمول  C2H7NO  و جرم مولکولی ۶۱٫۰۸gr/mol میباشد.
این ترکیب اغلب با فرمول اختصاری ETA و MEA مشخص میشود.
اتانول آمین متشکل از آمین و الکل نوع اول بوده و مایعی بی رنگ و ویسکوز با بویی مشابه به بوی آمونیاک میباشد.

خانواده اتانول آمین ها شامل مونواتانول آمین ، دی اتانول آمین و تری اتانول آمین است و چون این مواد شیمیایی ویژگی های الکل ها و آمین ها را باهم دارند به همین دلیل ظرفیت انجام واکنش شیمیایی یا هردو گروه را دارند.
بعنوان یک آمین آلکیل های واسطه هستند و برای تشکیل نمک ها و صابون ها با اسید ها وارد واکنش میشوند و بعنوان یک الکل آبدوست هستند و میتوانند استریزه شوند.

تولید اتانول آمین:

ترکیب اتیلن اکساید و آمونیاک طبق واکنش زیر منجر به تولید مونو اتانول امین میشود:

C2H4O + NH3 → H2NCH2CH2OH

کاربرد های اتانول آمین:

اتانول آمین  به عنوان یک ماده‌ی اولیه در تولید شوینده ها، امولسیون کننده‌ها واکس‌ها، پوشش‌های ضد خوردگی و حد واسطهای شیمیایی بکار می‌رود.
یک دسته از آنتی‌هیستامینها اتانول آمین شناخته می‌شوند که از آن جمله می‌توان به کربینوکسامین، کلماستین، دیمن هیدرینات، دی‌فنیل هیدرامین و دوکسیل‌آمین اشاره کرد.
مهمترین کاربرد در حال حاضر استفاده از آنها در تولید امولسیفایر، شوینده‌ها، صنعت نساجی، شیرین‌سازی گاز و تولید سیمان است.
حداکثر مصرف MEA در صنایع شوینده است.

دیگر مشتقات اتانول آمین همانند دی و تری اتانول آمین دارای گستره کاربرد بالاتری می‌باشند. از این مشتقات به عنوان سورفکتانت برای استفاده در شوینده‌ها و محصولات بهداشتی، تصفیه و شیرین ‌سازی گاز ترش، به عنوان سیالات خنک کننده، به عنوان نرم کننده در صنایع نساجی و در فرمولاسیون لاستیک‌ها، پاک کننده‌ها و واکس‌ها استفاده می‌شود.

فروش اتانول آمین:

موسسه مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی اتانول آمین  را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای خرید اتانول آمین  با شماره های زیر تماس بگیرید:
۷۷۶۵۷۱۳۱ -۰۲۱                      ۰۲۱-۷۷۶۴۱۱۳۶
۰۲۱-۷۷۶۴۹۲۴۴                ۰۲۱-۷۷۶۴۱۲۱۷
۰۲۱-۷۷۶۵۶۱۳۲

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *